Rekrutacji

Blue Idea

>

Rekrutacji

 


 

Usługę rekrutacji pracowników, realizujemy zarówno na indywidualne zlecenie Klientów, jak i w ramach świadczenia usługi Konsultingu, czy Outsourcingu Sił Sprzedaży. Opieramy się na doświadczonym w obszarze rekrutacji zespole posiadającym wykształcenie psychologiczne oraz menadżerskie.  kierunkowe.

 

 

Dlaczego badanie psychometryczne Kandydata lub Pracownika jest pomocne w procesie rekrutacji?

 

I. Dlatego, że pozwala ono w prosty i obiektywny sposób przybliżyć styl myślenia i działania Kandydata.

Należy pamiętać, że badanie psychometryczne nie szufladkuje, a jedynie dostarcza informacji dla Pracodawcy o tym, jak Kandydat przyswaja, przetwarza i reaguje na informacje, a co za tym idzie, jak realizuje konkretne zadanie/projekt.

Dzięki takiej analizie możemy określić stopień dopasowania Kandydata do czekających go realiów w nowym środowisku zawodowym.

 

 

Jak praktycznie Pracodawca może wykorzystać wiedzę dotyczącą kandydata?

 

II. Przeprowadzenie analizy stylu myślenia i działania daje pracodawcy czy Menadżerowi konkretną wiedzę użytkową o tym np. w jaki sposób dopasować proces wdrożenia nowego pracownika, dostosowując go do indywidualnego stylu myślenia. Co więcej może być doskonałą pomocą dla kadry zarządzającej w procesie realizacji projektów czy budowaniu systemu motywacyjnego pracownika. Wiedza ta również może być pomocna w rozwiązywaniu lub zapobieganiu najczęstszych problemów pracy menadżera z zespołem np. z komunikacją między pracownikami, określaniem celów/terminów, organizacją i planowaniem czasu pracy, czy też realizacją zadań.


Analiza stylu myslenia i działania to wyjście poza obszar twardych kompetencji i umiejętności Kandydata zawartych w referencjach i cv. Indywidualny raport Kandydata pomaga podjąć decyzję w przypadku niezdecydowania Klienta, kiedy Kandydaci posiadają zbliżone umiejętności. Analiza pokazuje Kandydatów w innym świetle, pokazując ich różnice indywidualne.

 

Z doświadczenia wiemy, że analiza stylu myślenia i działania doskonale sprawdza się w rekrutacji, ale i nie tylko.  

 

O możliwościach i zaletach można mówić jeszcze wiele, jednak najwięcej dowiesz się od naszego specjalisty! Zapraszamy do kontaktu!

 

 

Skontaktuj się z nami pod numerem telefonu: +48 12 26 77 199 lub mailowo  biuro@blueidea.pl

Nasz zespół

©Copyright 2018.All rights reserved. www by Millenium Studio mapa strony